Ve Francii vznikne první 100% elektromobilní město

Obyvatelé Appy v Ariège, jednoho z nejizolovanějších měst Francie, zavádí elektromobilitu s novým Renaultem ZOE.

Postupný vývoj elektromobily v Evropě přivádí stále nové inovace, na které si postupem času bude muset najít cestu většina měst. S cílem dokázat, že přejít k elektrické mobilitě může každý, vypracoval Renault ve spolupráci s Publicis nový plán na vytvoření prvního ,,100% elektromobilního” města ve Francii, konkrétně se jedná o Appy. Obyvatelé tohoto města, nacházejícího se v oblasti Ariège, budou mít po dobu tří let možnost zažít řízení elektromobilu s novým ZOE a podělit se o své dojmy.

Renault je v čele tohoto trhu posledních 8 let a svou vedoucí pozici ve Francii nyní potvrzuje uvedením nového ZOE, svého nejprodávanějšího vlajkového elektromobilu, který se s více než 100.000 kusy na silnicích stal tváří tohoto segmentu.

Poprvé v historii poskytne Renault každé domácnosti ve městě na tři roky nový ZOE spolu s potřebným vybavením pro dobíjení (dobíjecí stanice/redukce k dobíjení doma) a také veřejnou dobíjecí stanici. S dojezdem až 395 km v rámci cyklu WLTP a možností dobití na ekvivalent dojezdové vzdálenosti až 150 km za pouhých 30 minut, je nový ZOE pro tento projekt dokonalým vozem, poukazujícím na četné výhody elektromobility.