Ve Zwickau sjíždí z linky první kusy Volkswagenu ID.4

Během uplynulého měsíce si zákazníci v Německu vyzvedli plně elektrická vozidla Volkswagen ID.4. Vozy byly předány současně v dodávacích centrech v Transparentní továrně v Drážďanech a Autostadtu ve Wolfsburgu. Tisíce dalších zákazníků budou následovat, přičemž společnost plánuje letos dodat po celém světě přibližně 150 000 vozidel ID.4. Do konce února bylo na tento model v celé Evropě přijato 23 500 objednávek – navzdory skutečnosti, že mnoho prodejců automobilů bylo uzavřeno kvůli vládním nařízením z důvodu globální pandemie.

ID.4 nastavuje nové standardy v digitalizaci. Například může pravidelně přijímat aktualizace a nové funkce bezdrátově. Volkswagen bude prvním velkým výrobcem, který tuto funkci poskytne od léta tohoto roku. Díky tomu bude vozidlo vždy aktuální. Tato funkce je také klíčovým předpokladem pro nové obchodní modely. Špičkové modely ID.4 Tech a ID.4 Max navíc disponují světovou novinkou v oblasti digitálních inovací: Head-up displej s rozšířenou realitou promítá svůj displej do zorného pole řidiče, dynamicky zobrazuje vybrané symboly a spojuje je s realitou. Digitalizace a integrace softwaru jsou dalšími ústředními pilíři strategie ACCELERATE společnosti Volkswagen.

Stejně jako ID.3 se i ID.4 vyrábí ve Zwickau se zcela uhlíkově neutrální stopou. Dodávka v Drážďanech a Wolfsburgu je také čistě uhlíkově neutrální. Továrna v Zwickau nedávno zahájila třetí směnu na druhé montážní lince pro výrobu ID. rodina. Cílem je během léta každý pracovní den vyrobit více než 1400 vozidel, aby byla uspokojena vysoká poptávka.