Venturi dostalo od Mercedesu povolení více testovat

Venturi od loňské sezony odebírá motory Mercedes. Přesto však nedokázali příliš držet krok s předními týmy. Němci však podávají Venturi pomocnou ruku, neboť jim poskytli další den testování navíc.

Před oficiálními předsezónními testy ve Valencii se tým přesune na Mallorcu na trať Llucmajor, kde kromě pilotů Venturi Edoarda Mortary a Normana Nata bude testovat i jezdec továrního týmu Mercedes Nyck de Vries.

Právě tento testovací den se započítává do 19 dnů, které mají výrobci k dispozici pro vývoj svých pohonných jednotek.

Na Mallorce však stráví Mercedes i Venturi mnohem více času, přičemž budou testovat nové technické balíky.

Pro Jerome d’Ambrosia to bude první událost, které se zúčastní jako zástupce šéfky monacké stáje Susie Wolffové. “Děje se to. Seznámím se s nimi, podívám se, jak fungují. Budu se učit a sledovat je. Je to nová role a myslím si, že nejdůležitější věc, kterou teď musím dělat, je sledovat je a učit se, abych je poznal a zjistil, jak komunikují jako tým, protože jsem čerstvě z auta.”

D’Ambrosio: Ze závodníka zástupcem šéfky Venturi

“Když řeknu, že končím, tak skončím.”

Zároveň však tvrdí, že kdyby došlo na nějakou nestandardní situaci, kdy by mohl opět závodit, tak by odmítl. Již se to stalo několikrát. Podobnou zkušenost s ‘last minute’ záskokem má Olvier Rowland, který nahrazoval Nicka Heidfelda v Punta del Este v roce 2015 a Ma Čching-Chua zaskakoval v New Yorku (2018) zraněného Olivera Turveye.

“Jsem velmi pragmatická osoba a když řeknu, že končím, tak končím. Posouvám se a velmi se těším na tuto novou výzvu a na to, že se posouvám co jiné pozice v týmu,” uvedl d’Ambrosio, jehož slova cituje portál The-Race.com.