Vergne má nakročeno do nového seriálu Extreme E se závody na polárním kruhu

Jean Eric Vergne
Úřadující šampion formule E Jean-Éric Vergne se chce účastnit nově vznikající série Extreme E se závody na polárním kruhu nebo v Amazonii. Oficiální zahájení šampionátu proběhne ve čtvrtek v Londýně.

Vergne svůj zájem vyjádřil během uplynulého podniku v Santiagu, kde se novinářům svěřil, že se společně svými partnery oficiálně vyslovili pro o účast v Extreme E.

Extreme E má být jakousi obdobou slavné Rally Dakar v kategorii automobilů. Tedy konkrétně těch elektrických. Jezdit by se přitom od roku 2020 mělo v exotických destinacích jako jsou Himaláje, polární kruh nebo Amazonský deštný prales.

„Je to fantastická myšlenka. Moc se mi líbí. Rád bych byl coby pilot součástí. S některými partnery a investory se o to zajímáme.

Alejandro Agag vždy dokázal přeměnit své sny v realitu. To jsme už mohli vidět a podobně to vidím i u tohoto projektu,“ nechal se slyšet Francouz.

PODOBNÁ TÉMATA:

Sám se slavnostního zahájení šampionátu, které se uskuteční ve čtvrtek v Londýně, nezúčastní. Každopádně na akci se objeví Veloce Esports, s nimiž jsou jeho aktivity úzce spojeny.

Veloce Esports byla založena minulý rok bývalými závodníky Jackem Clarkem a Rupertem Svendesen-Cookem. Doposud společně založili centrum s Esport simulátory.

Extreme E prozatím neotevřela své brány, což znamená, že potenciální účastníci nemohou absolvovat oficiální proces přihlášení. Možnost registrovat se by měla být k dispozici později v tomto roce. Přesnější datum by ostatně také mělo zaznít ve čtvrtek.

Nabídku eSportů nově rozšíří Le Mans, svůj tým uvede i Fernando Alonso