Vergne přerušil v Indii vládu Porsche

Jean-Éric Vergne se poprvé od Říma 2021 dočkal vítězství v závodu Formule E. Jeho cesta ale nebyla tak snadná, jak se mohla zdát.

Vergne se probojoval do čela balíku v 15. kole – dvojnásobný šampion předjel Buemiho ve vlásence poté, co kolidovali dva vozy Jaguaru.

V tu chvíli se Sam Bird vrhl na špinavou stranu trati na čtvrtého Sachu Fenestraze. Brit nedokázal zastavit svůj I-TYPE 6 včas a nabral týmového kolegu Mitche Evanse, který v té době jel jako třetí. Oba vozy odstoupily a nešťastný Fenestraz s nimi propadl pořadí.

Nedá se pochybovat o tom, že se jednalo o okamžik závodu. Od té chvíle vedl Vergne, ale jeho zrcátka byla plná Cassidyho stroje Envision Racing, když se šachovnicová vlajka přibližovala.

Novozélanďan dokázal mít mnohem více energie než Vergne v závěrečných fázích závodu, ale ani tak se nedokázal dostat dopředu.

Lídr šampionátu Pascal Wehrlein skončil na čtvrté pozici poté, co těžce havaroval v prvním volném tréninku. Jeho kolega Antonio Felix Da Costa doplnil stupně vítězů, čímž drží zatím konzistentní šňůru Porsche v letošní sezoně na pódiu.

Německá stáj i vede šampionát poté, co byl jejich hlavní soupeř Jake Dennis sestřelel Reném Rastem při souboji o stupně vítězů. Wehrlein má tak obrovský náskok po prvních čtyřech závodech letošního šampionátu.

Výsledky první desítky čtvrtého závodu letošní sezony Formule E

Pořadí prvních deseti po čtyřech závodech letošní sezony