VIDEO: Nová Cupra e-Racer jako komár na asfaltu

Teprve nedávno se stala Cupra oddělenou značkou Seatu, ale už pro ženevský autosalon si nachystala přehlídku hned celé palety sériových modelů. Mimo to také přiveze ryze elektrický sportovní vůz. Letošní ročník autosalonu tak zároveň poutá zraky návštěvníků na zvýšený zájem automobilek o produkci elektromobilů nejen ve sféře běžného silničního provozu, nýbrž i závodního okruhu.

A co může nová Cupra e-Racer nabídnout? Předně se sluší vyzdvihnout to, čím se španělská automobilka sama chlubí. To jest výkon a doba do plného nabití vozu, které údajně nepřesáhne hranici 40 minut. A ani ten výkon není špatný, byť přesné údaje samotný výrobce neuvádí.

Čtěte také: ŠKODA V ŽENEVĚ PŘEDSTAVILA VISION X A ZÁMĚR INVESTOVAT 10 MILIARD ROČNĚ DO ALTERNATIVNÍCH POHONŮ

Dle ostatních parametrů se nicméně odhaduje v rozmezí 300 až 500 kW. To pak e-Raceru umožňuje zrychlit z klidu na 100 km/h za 3,2 sekundy, přičemž maxima tento vůz dosáhne při 270 km/h. Oproti běžnému závodnímu vozu se spalovacím motorem dokáže Cupra e-Racer ze svých čtyř elektromotorů zároveň vyloudit až dvanáct tisíc otáček. Tedy téměř dvojnásobek.

Konstruktéři automobilu při stavbě vycházeli z modelu Seat Leon. Z důvodu velké hmotnosti akumulátorů, jež jsou všechny rovnoměrně umístěny v celé spodní části vozu a z pohotovostní hmotnosti ukrajují celou třetinu, byla karoserie dále notně vyztužena. Na níže přiloženém videu se můžete podívat na kompletní stavbu vozu, o němž samotní výrobci tvrdí, že zní jako komár.