Virgin vzal odchod Birda s humorem. Jaguar obdržel “speciální zásilku”

Sam Bird ve čtvrtečním berlínském závodě naposledy reprezentoval barvy Virginu. Jak sám přiznal, po projetí cílem byl plný emocí. Jeho tým přišel s originálním nápadem, jak “dodat” Brita do nového týmu.

Bird závodil za Virgin od samého počátku šampionátu, přičemž jeho nejúspěšnějším ročníkem byla sezona 2017/18, kdy skončil na třetím místě. V každé sezoně získal minimálně jedno vítězství, celkově jich má na kontě devět a dalších deset pódiových umístění.

Ačkoliv s týmem sklízel úspěchy, zatoužil po změně. Proto se pro následující sezonu upsal stáji Jaguar, kde nahradí Jamese Calada.

Svoji poslední sezonu v barvách britské stáje ukončil na desátém místě s 63 body na kontě, což byla jeho doposud nejslabší sezona vůbec. Trochu si zpravil chuť v poslední ePrix Berlína, když si díky chytré strategii s útočným módem a efektivitě polepšil o devět příček.

“Závod jsem si užil. Byl to úžasný způsob, jak zakončit fantastických šest let s tímto týmem. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem nebyl emotivní, když jsem projel cílovou čárou. Samozřejmě, že to nebyla snadná sezona, ale tým odvedl fantastickou práci a je skvělé ukončit sezonu s takovýmto pocitem,” zhodnotil 33letý závodník.

Virgin přišel s originálním předáním novému zaměstnavateli

Virgin vyrukoval s originálním nápadem, který se v paddocku jen tak nevidí. Zpravidla probíhá loučení jezdce s týmem v tichosti. Ale Virgin se s Birdem rozloučil ve velkém stylu.

Členové týmu Birda bez trička přivázaného na rudl a namazaného požární pěnou postavili před garáž Jaguaru. Fotku se “speciální zásilkou” posléze sdíleli na své sociální sítě s vtipným popiskem: “Dodáno Jaguaru. S láskou, Virgin.” a jako správní pošťáci poprosili samozřejmě o stvrzení přijetí dodávky podpisem.