Virtuální šampionát W Series přivítal poprvé i českou závodnici Jílkovou, skončila druhá

Čistě ženská závodní série W se v letošním roce rozhodla přerušit své závodní aktivity z důvodu COVID-19. To ovšem neznamená, že závodnice nebudou mít program. Organizátoři přišli s virtuálním šampionátem na hře iRacing, kterého se poprvé zúčastnila i česká závodnice Gabriela Jílková.

W series tento čtvrtek hostila závod na legendárním japonském okruhu Suzuka, kde na divokou kartu startovala právě Jílková, ale i Hannah Grisham.

Češka je čtyřnásobnou mistryní v motokárách a podobně jako Grisham, účastnice výběrového testu v Almerii pro závodní sedačku ve W Series. I když se mladé dívce nepodařilo výběrem projít, tak příležitost v budoucnu ještě bude.

Na virtuálním poli si Jílková vede dobře. Po několika vítězstvích v závodech na hře iRacing byla pozvána jako host do W Series Esports League, kde získala ve třech závodech i celkovou druhou pozici. Necelých sedm desetin ztratila závodnice na vítěznou Belen Garcii.

„Druhá pozice v cíli je pro mě poměrně nečekaná. Závod byl dramatický a bylo zde hodně nehod, dokonce jsem dostala ránu hned po startu a musela jsem vyjet mimo trať.

Naštěstí jsem se dokázala vyhnout všem nehodám, které byly vepředu. Bohužel na Belen to nestačilo, i když jsem byla hodně blízko. Pravděpodobně jsem potřebovala ještě jedno kolo, abych zvítězila,” říká exkluzivně Jílková.

Celkově se odjely tři závody, přičemž v tom prvním byla Češka po kolizi nakonec jako desátá. V posledním závodě na Suzuce se šance na dobrý výsledek rozplynuly hned na startu poté, co se před Jílkovou roztočila Ira Sidorkova a další závodnice.

Vítězství kromě Belen Garcii slavila také dvakrát Marta Garcia. Zdá se, že pokud má člověk takové příjmení, tak má vítězství na Suzuce zaručené.

Celkové pořadí stále vede Beitske Visser, které se tento víkend nedařilo. Přesto má Holanďanka stále 51 bodů náskok na druhou Martu Garcii. Třetí příčku drží Sidorkova.

Very nice words! Many thanks! W Series

Zveřejnil(a) Gabriela Jílková • #QuickGabi dne Čtvrtek 23. července 2020