Virtuální šampionát W Series vyhrála na Norschleife Češka Jílková

Čistě ženská závodní série W se v letošním roce rozhodla přerušit své závodní aktivity z důvodu COVID-19. To ovšem neznamená, že závodnice nebudou mít program. Organizátoři přišli s virtuálním šampionátem na hře iRacing, kterého se znovu i česká závodnice Gabriela Jílková.

W series tento čtvrtek hostila závod na legendárním německém Nordschleife, kde na divokou kartu startovala kromě Jílkové i Hannah Grisham.

Pro Česku to byl druhý závodní víkend v sérii, přičemž v tom prvním získala hned druhé místo, jen pár desetin za vítěznou Belen Garciou. Celkově stále vede pořadí Beitske Visser, která se už předčasně stala vítězkou virtuální W Series. Holandské závodnici se loni dařilo i ve skutečném šampionátu, jelikož skončila celkově druhá.

Naše reprezentanka si sice vedla ve virtuálním prostředí skvěle, jelikož získala první, čtvrté a páté místo ve třech závodech, ale protože je jen hostem v sérii, body si do celkového pořadí připsat nemůže.

„Výhru na Nordschleife jsem popravdě neočekávala a mám z ní velkou radost. Konkurence byla opět hodně nabitá a vyrovnaná od prvního tréninku, takže jsem předpokládala, že to bude i tentokrát souboj o desetiny.

V prvním závodě jsem se opět dostala do kolize, kterou jsem nezavinila a to samé se stalo i během posledního. Rozhodně jsem přišla o šanci na lepší výsledek, ale tak to zkrátka je. Stejné věci se stávají i v reálných závodech,” prozradila Jílková.

Příští týden ve čtvrtek je naplánováno velké finále na okruhu Silverstone ve Velké Británii. Poté už se budou závodnice připravovat na reálný šampionát W Series, který ovšem začne až v příštím roce.

Virtuální šampionát W Series přivítal poprvé i českou závodnici Jílkovou, skončila druhá