Volkswagen bojuje o pozici lídra v elektromobilech. Premiéru si odbyl model ID.4 GTX

Nové ID.4 GTX předvedlo svoji dynamiku a sportovnost na světové premiéře v Berlíně, která se konala v hangáru na bývalém letišti Tempelhof. Středobodem akce byla rampa o ploše 525 metrů čtverečních se sklonem 37,5%, kterou ID.4 GTX díky dvojmotorovému pohonu všech kol bez problémů vyšplhal. Rampa sloužila jako pódium pro instalaci smíšené reality (XR).

„Elektrické řízení je prostě skvělá zábava – a s ID.4 GTX přidáváme nový rozměr sportovnosti a dynamiky,“ vysvětlil Ralf Brandstätter, generální ředitel značky Volkswagen. “Nejemotivnější člen ID. Dosavadní rodina ukazuje, že elektrická mobilita a špičkový sportovní výkon se navzájem nevylučují.“

ID.4 GTX má jeden elektrický hnací motor na přední i zadní nápravě. Společně poskytují maximální elektrický výkon 220 kW (299 koní) a mohou společně pracovat jako elektrický pohon všech kol. Díky dvoumotorovému pohonu všech kol je vlajková loď produktové řady ID.4 schopna zrychlit z 0 na 60 km/h za 3,2 sekundy a z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy. Maximální rychlost vozidla je elektronicky omezena na 180 km/h.

„Plný točivý moment elektrického hnacího ústrojí je okamžitě k dispozici a v každé zatáčce můžete cítit vynikající ovladatelnost vozidla,“ říká Thomas Ulbrich, člen představenstva pro rozvoj. „A co víc, inovativní koncepce provozu a bezpečnosti je stejně inteligentní jako hnací ústrojí! Například řidiče podporuje jedinečný head-up displej s rozšířenou realitou a komplexní asistenční systémy. “

Design ID.4 GTX podtrhuje jeho charakter, kombinující zábavu z jízdy s robustním vzhledem. Známý světelný pás byl kombinován s výkonnými a dynamickými prvky – zejména se třemi prvky, které tvoří denní světla. Přenášejí sportovní charakter vozidla, i když stojí, a zároveň navazují spojení s Golfem GTI. Vedle nově navržených nárazníků patří k poutavým prvkům vzadu také 3D sdružená koncová světla s brzdovými světly, která tvoří X.

Volkswagen stát nejvyhledávanější značkou udržitelné mobility. Stanovila si za cíl zvýšit podíl prodeje čistě elektrických vozidel v Evropě na 70 procent do roku 2030. Volkswagen má v úmyslu stát se klimaticky neutrálním do roku 2050 a do roku 2025 bude Volkswagen investovat přibližně 16 miliard eur do elektrické mobility, hybridizace a digitalizace. ID.4 GTX bude v Evropě uveden na trh v létě 2021.