Volkswagen ID.5 GTX se prohání po Nordschleife

Volkswagen stále testuje maskované prototypy ID.5 s umělou mřížkou Subaru, tentokrát špióni přistihli, jak jeden rychle projíždí kolem Nurburgring Nordschleife. Očekává se, že ID.5 bude brzy plně odhalen a my jsme se již letos mohli setkat s lehce maskovaným prototypem na německém autosalonu a také prozkoumat verzi GTX praktičtějšího ID.4.

Rozdíly mezi ID.4 a ID.5 budou omezeny na odlišnou linii střechy a zadního víka a také na některé drobné úpravy detailů. Většinou se bude jednat o stejné vozidlo a jediné oblasti, kde ID.5 nebude tak dobré jako ID.4, jsou zadní světlá výška a nosnost nákladu.

Je také zajímavé poznamenat, že všechny crossovery, které jsou v současné době vyráběny na platformě VW MEB, získají obě verze: tradičnější tvar SUV a také verzi kupé podobnou fastbacku. Je zajímavé, že první z těchto vozidel, které dostaly obě verze na trh, je také to nejnovější, Audi Q4 E-Tron (již k dispozici jako model Q4 E-Tron Sportback).

Další, která bude plně odhalena, je ID.5 a po ní bude následovat verze Škoda Enyaq Coupé. Všechna tato vozidla budou mít stejné specifikace, stejné baterie a víceméně stejné hodnoty výkonu a účinnosti.