Volkswagen ID.5 oficiálně: První elektrické SUV kupé

Nový ID.5 dokáže více než jen rozšířit úspěšnou ID. rodinu, uvedení nového Volkswagenu na trh posouvá elektrifikaci kupředu a do nového segmentu trhu.

„ID.5 je elektrický, sportovní a elegantní. Naše prémiové SUV kupé s čistě elektrickým pohonem představuje další milník v naší strategii ACCELERATE,“ říká Ralf Brandstätter, generální ředitel značky. „Nabízí lokálně uhlíkově neutrální požitek z jízdy pro náročnou skupinu zákazníků. S tímto modelem pronikáme do zcela nového segmentu trhu.”

Elegantní a dynamický design, vynikající aerodynamika, široký rozsah. Nový ID.5 a sportovní ID.5 GTX s dvoumotorovým pohonem všech kol jsou nové, dlouhé modely v ID. rodina. Jako všechny ID. První kupé e-SUV od Volkswagenu je založeno na modulární elektrické pohonné matici (MEB) Volkswagen.

„ID.5 je styl karoserie budoucnosti: aerodynamický, expresivní, sportovní a díky MEB s krátkými převisy,“ říká Jozef Kabaň, šéf designu Volkswagen.

„Takto jsme byli schopni zajistit prostorný interiér navzdory dynamické linii střechy, to prostě dříve nebylo možné.”

Nová generace softwaru 3.0 umožňuje bezdrátové aktualizace a aktivaci dalších funkcí, takže ID.5 může zůstat aktuální po dlouhou dobu. Inovativní asistenční systémy, jako je Travel Assist s údaji o pohybech, umožňují ještě uvolněnější a prediktivní zážitek z jízdy.

Kupé e-SUV od Volkswagenu s délkou 4599 mm (ID.5 GTX: 4582 mm) bude uvedeno na trh v roce 2022 se třemi možnostmi motoru. ID.5 bude poháněn elektrickým motorem v zadní části. Dvoumotorový pohon všech kol modelu ID.5 GTX bude poháněn e-motorem na přední a zadní nápravě.

„Elektronický Vehicle Dynamics Manager je převratný vývoj společnosti Volkswagen,“ říká Thomas Ulbrich, člen představenstva pro technický vývoj.

„Propojili jsme jej s dalšími důležitými řídicími systémy a je také integrován s funkcí ovládání všech kol. To přináší zcela novou úroveň sportovního potěšení z jízdy, trakce a bezpečnosti jízdy.”

Navzdory svému tvaru kupé, ID.5 má vzadu jen o 12 mm menší prostor než ID.4. Dlouhý rozvor 2766 mm umožňuje vnitřní prostorové podmínky srovnatelné s SUV vyšších tříd. Objem zavazadlového prostoru je 549 litrů.