Volkswagen ID. Buzz GTX má mít 335 koní

Již více než osm měsíců víme, že Volkswagen vyvíjí rychlejší GTX variantu svého ID. Buzz.

To se nyní mění, protože Autocar se mohl dozvědět nějaké šťavnaté podrobnosti o ID. Buzz GTX od šéfa výzkumu a vývoje Volkswagenu Kai Gruenitz.

Ve svém projevu na akci Car of the Year 2023 manažer potvrdil to, co všichni tušili, totiž že ID. Buzz GTX dostane dvoumotorové pohonné ústrojí AWD. Dále prozradil, že elektrický minivan bude zatím nejvýkonnějším modelem v rodině ID.

„GTX bude skvělá vysoce výkonná verze s 250 kW, vyhrazeným interiérem, novými barvami exteriéru a některými dalšími funkcemi,“ řekl Gruenitz.

To by odpovídalo 335 koňským silám, udávajícím ID. Buzz GTX o 40 koní navíc oproti ID. 4 GTX a ID.5 GTX. Výkonný ředitel neuvedl, kolik točivého momentu dvoumotorová pohonná jednotka AWD poskytuje, ale mělo by to být alespoň 339 liber-stop (460 newtonmetrů), které jsou k dispozici v ID.4 GTX a ID.5 GTX.

Gruenitz dodal, že ID. Buzz GTX bude sdílet dvoumotorový systém AWD s dalšími verzemi ID řady elektromobilů Volkswagen, včetně chystaného sedanu ID.7. Dorazí později v tomto roce, ID. Buzz GTX také získává speciální barvy a jedinečné prvky interiéru spolu s „některými dalšími funkcemi“.

Volkswagen také zvažuje uvedení verze ID bez GTX s pohonem všech kol. Buzz, řekl Gruenitz. Nemluvil konkrétně, ale tato varianta bude mít s největší pravděpodobností menší výkon než ID. Buzz GTX, možná 295 koní jako ID.4/ID.5 GTX.

Kromě GTX a non-GTX AWD variant ID. Buzz, Gruenitz také podrobně popsal model s dlouhým rozvorem, který se letos v létě objeví v Evropě. Nabízí více prostoru a větší flexibilitu než pětimístný vůz ID. Buzz LWB bude uveden na trh se standardní třímístnou lavicí ve třetí řadě, která je dělená v poměru 60/40, ale nelze ji odstranit.

„Bude mít tři řady a sedm sedadel a všechna je můžete vytáhnout zezadu. Bude mít také otočná křesla pro kapitány,” řekl Gruenitz.

Zopakoval také, že VW pracuje na verzi ID pro obytné vozy v Kalifornii. Buzz, přičemž automobilka právě pracuje na prvním konceptu. ID. Očekává se, že debut Buzz California bude po roce 2025.