Volkswagen ID.Buzz přijede na úvod ve třech verzích

Sériová verze Volkswagenu ID.Buzz zůstává stále očekávaným elektromobilem, přestože už je to roky, co jsme viděli koncept. Podle nové zprávy společnosti Automotive News Europe je společnost VW zaneprázdněna plánováním tří samostatných verzí elektrického autobusu: jednu pro prodej veřejnosti, jednu pro přepravní účely a další pro komerční flotily.

K dispozici budou také verze sériového vozu s krátkým rozvorem, které budou zpracovávat komerční a soukromé zákazníky v Evropě, a verze s dlouhým rozvorem pro USA. Poslední zpráva však uvedla, že USA získá verzi se čtyřmi sedadly. Dvě budou směřovat dopředu k řidiči a další dvě budou směřovat dozadu.

Podle zprávy přijde do Evropy šestimístná verze pro služby spolujízdy. Automobilka odmítla zprávu komentovat, ale tato strategie není nijak přitažená za vlasy. Užitková vozidla se i nadále stávají ústředním bodem společností, protože více maloobchodních prodejců se pohybuje online.

Dále podle této zprávy investuje VW do přípravy verze ID.Buzz s vlastním pohonem pro autonomní dodávku do roku 2025. Během nedávné mediální prezentace se společnost VW i nadále zavázala přinést služby autonomních vozidel na místní silnice do konce roku toto desetiletí ve svém nejnovějším plánu. Zda automobilka cíle dosáhne, se teprve uvidí. Produkční autobus by se měl objevit mezi lety 2023 a 2024.