Volkswagen: Opustit atomovou energii je německou chybou

Volkswagen ústy svého šéfa Herberta Diesse kritizuje energetickou politiku Německa spočívající v uzavření atomových elektráren a upřednostnění uhelných elektráren.

“Pokud myslíme ochranu klimatu vážně, atomové elektrárny by měly být v provozu podstatně déle,” uvedl Herber. Diess.  Tu poslední chce Německo zavřít už v roce 2022, uhelné elektrárny mají skončit v roce 2038. “Měli jsme zrušit nejprve uhlí a až potom atom,” dodává Herbert Diess.

Skupina VW plánuje v dalších deseti letech dosáhnout situace, ve které 40 % jeho produkce budou tvořit auta s elektrickým pohonem. Ale tato auta budou nabíjena elektřinou vyrobenou uhelnými elektrárnami, takže environmentální přínos je minimální, pokud nějaký. Nástup obnovitelných zdrojů energie zpomalují legislativní překážky a také odpor některých obyvatel. Německo tak nenaplní své strategické cíle v oblasti emisí.

Řada významných osobností považuje německé rozhodnutí opustit atomovou energii po tragédii v japonské Fukušimě za chybu a vybízí k návratu k tomuto způsobu výroby elektrické energie.