Volkswagen plánuje vlastní výrobu bateriových článků v Americe

Volkswagen oznámil plány na přidání elektrického vozidla ve své továrně v Chattanooga, Tennessee. Německá automobilka také zmínila plány na vývoj článků a baterií v americkém závodě.

Německá automobilka usilovně pracovala na vývoji elektromobilů nové generace založených na platformě MEB. Velká část vozů se stavěla v Německu, kde VW již převedla továrnu na výrobu elektrických vozidel.

Společnost Volkswagen oznámila nové inženýrské a plánovací středisko v Chattanooga, které bude vyvíjet a testovat elektrické články a baterie samotné.

„Aby bylo možné toto úsilí podpořit, bude technické a plánovací centrum společnosti Volkswagen v Chattanooga brzy představeno jedinečnou, nejmodernější vysokonapěťovou laboratoří navrženou pro vývoj a testování elektrických článků a baterií pro budoucí modely sestavené ve Spojených státech.

Existují dva způsoby, jak automobilové společnosti přistupují k vývoji baterií elektrických vozidel. Mnoho z nich bude vyvíjet a testovat baterie v jiné společnosti a někteří skutečně budou pracovat na vývoji a testování in-house. Děláme to druhé,” uvedl vice prezident Volkswagen of America Wolfgang Maluche.

Společnost VW uvedla, že brzy zahájí výstavbu a na jaře příštího roku už bude vše plně funkční. Továrna začne vyrábět model ID.4 na začátku roku 2022.