Volkswagen se pro autonomii spojil s Qualcommem

Společnost Volkswagen uvedla, že bude získávat čipy od amerického výrobce polovodičů Qualcomm pro vývoj softwaru pro autonomní řízení.

Qualcomm bude dodávat takzvané systémy na čipech (SoC) pro platformu Cariad, která má za cíl umožnit automatizovanou jízdu až do úrovně 4 standardů, ve které vůz zvládne všechny aspekty řízení ve většině případů bez lidského zásahu.

„Dostaneme systém na čipech (SoC) navržený tak, aby umožňoval funkce asistovaného a automatizovaného řízení až do úrovně 4 od společnosti Qualcomm, odborníka na návrh čipů s více než 140 000 patenty,“ uvedl na LinkedIn generální ředitel Volkswagenu Herbert Diess.

„Čipy portfolia Qualcomm Snapdragon Ride budou použity ve všech vozidlech skupiny s unifikovanou generací Cariad Software počínaje polovinou dekády.

Volkswagen, největší evropský výrobce automobilů, by také rozšířil své stávající partnerství s Intel Corp MobilEye.

Diess převzal odpovědnost za Cariad ve správní radě automobilky po tahanicích se zástupci zaměstnanců a nazval to „nejambicióznějším projektem celého našeho odvětví, jak využít nejdůležitější zdroje zisku budoucnosti“.

V reakci na zprávy o zpožděních v Cariad Diess řekl, že realizace projektu bude vyžadovat dva životní cykly: „Takže bych rád řekl kritikům ve skupině: je lepší spolupracovat na pokroku, než si jen stěžovat.”