Volkswagen splnil evropské cíle v oblasti flotilových emisí CO2

Průměrná hodnota emisí CO2 flotily nových osobních vozů v Evropě je o šest milionů gramů nižší než legislativou stanovené limity. Zároveň oproti roku 2019 došlo k poklesu o 22 procent.

Značka Volkswagen na základě předběžných údajů splnila s velkou rezervou ambiciózní evropské cíle pro rok 2020 v oblasti flotilových emisí CO2.

„Volkswagen je i nadále v čele transformace automobilového průmyslu,” říká Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen osobní vozy. Volkswagen v roce 2020 ztrojnásobil počet dodaných elektromobilů. Elektrická ofenziva bude v roce 2021 pokračovat dalšími novými modely.

Společnost investuje v letech 2020 až 2024 více než jedenáct miliard eur do elektromobility, po závodech v Cvikově a Drážďanech transformuje další výrobní provozy, například Emden nebo Chattanooga (USA), a do roku 2025 hodlá uvést na trh dvacet nových modelů s výhradně elektrickým pohonem. Volkswagen letos rozšíří svou nabídku na základě modulární platformy pro elektromobily (MEB). Na mezinárodní trhy postupně uvede elektricky poháněné modely ID.4, ID.4 GTX a ID.5.