Volkswagen spustil online prodej svých automobilů

Zákazníci si nyní mohou pořídit nová vozidla online od společnosti Volkswagen v Německu. Plně elektrické modely ID.4 a ID.5 budou zpočátku nabídnuté. Později se k nim připojí ID.3.

„Toto je klíčový krok v digitalizaci našeho prodeje v rámci naší strategie ACCELERATE. Jsme jedním z prvních velkých výrobců automobilů, kteří nabízejí kompletní online leasing volně konfigurovatelných vozidel,“ řekl Klaus Zellmer, člen představenstva značky Volkswagen zodpovědný za prodej, marketing a poprodejní služby.

Nabídka má být také postupně rozšiřována do dalších evropských zemí. Nová nabídka od Volkswagen Germany umožňuje kompletní a bezproblémový online zážitek – od konfigurace vozidla, definice možností leasingu až po digitální ověření a uzavření smlouvy. To vše lze provést velmi pohodlně z PC, tabletu nebo smartphonu.

Prodejci budou i nadále organizačně a finančně velmi úzce integrováni do online obchodního modelu a zůstanou také důležitým kontaktním místem pro zákazníky pro poradenství, testovací jízdy až po dodávku a servis.

Nová online služba leasingu nových vozidel se bude postupně rozšiřovat o hotovostní nákup a možnosti financování sjednané online. Online leasing je další součástí digitálního tržiště na volkswagen.de, kde němečtí prodejci Volkswagenu od konce roku 2021 nabízeli nové a ojeté skladové vozy, jakmile budou k dispozici.