Volkswagen ukázal autonomní sanitku podle ID Buzz

Volkswagen je zaneprázdněn prací na několika nových elektrických vozidlech a mezi nimi je i produkční verze ID Buzz. Elektrický autobus se v příštím roce změní z konceptu na sériový model. Viděli jsme, jak se testuje na veřejných komunikacích a automobilka nám dokonce poskytla náhled na prototyp. Nyní je tu další prototyp, který upoutal naši pozornost a je trochu odlišný od všech předchozích konceptů Buzz.

Během světového kongresu ITS v Hamburku představila společnost Volkswagen Užitková vozidla prototyp autonomní sanitky na základě ID Buzz. Očividně mu chybí řidič a přední sedadla směřují dozadu ke specializovanému zdravotnickému vybavení. Bohužel nejsou k dispozici žádné další informace, přestože společnost Volkswagen zveřejnila video.

„Jako designéři jsme lidé, kteří vymýšlejí tato nová životní prostředí. Skutečně se v budoucnu někomu dostat do hlavy a nabídnout mu různé věci, analyzovat jeho potřeby a různé případy použití a poté definovat vozidlo podle základních požadavků. To je to, co design budoucnosti musí udělat,” vysvětlil během akce Albert Kirzinger, šéf designu VW Užitkové vozy.

Ve videu je také ukázáno několik dalších autonomních konceptů, včetně taxi pro sdílenou mobilitu bez řidiče, dodávkového vozu a mobilní kanceláře na kolečkách. Německá automobilka zdůrazňuje, že tyto koncepty jsou vybaveny interiéry vyrobenými převážně z recyklovaných materiálů, jako je průmyslový odpad, rybářské sítě a další.