Volvo odstartovalo prodej elektrického tahače VNR Electric

Volvo Trucks North America, regionální dceřiná společnost globálního gigantu výroby nákladních vozidel Volvo Trucks, představila a zahájila prodeje svého bateriového elektrického nákladního vozu Volvo VNR Electric.

Nákladní vozidlo Volvo VNR Electric třídy 8, které se může pochlubit nulovými výfukovými emisemi a lithium-iontovou baterií o výkonu 264 kWh, zvládne dojezd přibližně 240 kilometrů. V nejbližších týdnech se dostane k zákazníkům v Kanadě a Spojených státech.

Akumulátor lze nabít až na 80% za pouhých 70 minut a nabídne řidičům tišší jízdu a v to, co Volvo doufá, bude vylepšené a pohodlné pracovní prostředí, které pomůže snížit stres a únavu.

„Volvo VNR Electric představuje významný krok vpřed pro elektromobilitu v průmyslovém odvětví, které jsme odhodláni vést, protože prochází rychlou a významnou změnou,“ řekl Peter Voorhoeve, prezident společnosti Volvo Trucks pro Severní Ameriku.

Mluvčí společnosti Volvo pro rovněž odhalil, že společnost Volvo Trucks dodá první australská elektrická nákladní vozidla ve druhém čtvrtletí roku 2021. Očekává se, že se jedná o jiné modely než americký model VNR. Podobným způsobem se hovoří i o evropském trhu, na čemž aktuálně automobilka pracuje.