Volvo zahajuje prodej prvního elektrického modelu XC40 Recharge

První plně elektrický automobil od švédského automobilového gigantu Volvo je nyní k dispozici pro české zákazníky na objednávku. Model je zároveň prvním z pěti elektrických automobilů, které Volvo hodlá uvést na trh v příštích pěti letech.

Model je také součástí větší strategie elektrifikace společnosti Volvo Cars, kterou společnost popisuje jako jeden z nejodvážnějších ze všech tradičních automobilek. Očekává se, že se společnost do roku 2040 stane klimaticky neutrální a sníží emise z výfuku o 50% na jeden vůz.

Kromě toho chce výrobce v následujících letech prodávat minimálně polovinu vozů čistě na elektřinu.Volvo se může pyšnit tím, že každý model v řadě lze zakoupit jako hybridní plug-in.

Plně elektrický XC40, který je schopen jednorázového nabíjení dosáhne až 400 km na jedno nabití. Elektromobil přichází se dvěma elektrickými motory s výkonem 408 koní, které zrychlí vůz z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy. Volvo také zdůrazňuje zvláštní úložný prostor, který poskytuje jeho elektrický model, s 30 litrovým úložným prostorem pod přední kapotou, který vlastně nahradil motor s vnitřním spalováním. Další zajímavostí je, že model přichází také s úplně novým informačním systémem společnosti Google Android. Ceny v České republice začínají na 1 141 110 Kč.