Vrátí se s vozy třetí generace zastávky v boxech?

Poté, co byly uvedeny do provozu monoposty druhé generace, byly díky dlouhé výdrži baterií zastávky v boxech a výměny aut zrušeny. Ovšem šéf šampionátu Jamie Reigle prozradil, že by se fanoušky oblíbené pit stopy mohly v sezoně 2021/22 vrátit.

V sedmé sezoně přijdou totiž na scénu nové ‘Gen3’ auta, která budou disponovat rychlonabíjením. Kvůli tomu budou muset jezdci absolvovat zastávku v boxech.

“Důležité je, že vyvíjíme technologii, která se bude využívat i pro elektromobily na běžných komunikacích, což je stěžejní. Auta druhé generace ukázala dlouhou životnost baterií, což je třešničkou na dortu. A vyvíjí se i nadále,” vysvětluje Reigle.

Elektromobily zažívají v poslední době obrovský boom, ovšem spoustu lidí od koupi takového auta odradí především fakt, že se nabíjí poměrně dlouho. Právě tento problém by chtěli pomocí vozů formule E třetí generace odbourat.

“Na tom momentálně pracují chytré hlavy. Proto by se mohly zastávky v boxech vrátit.” Přesto není jisté, že se formule E vydá tímto směrem. Na seznamu je totiž více alternativ, které však zatím nejsou známé.

Vedení Formule E uvažuje o znovuzavedení pitstopů