VW bere podíl v projektu, který chce vytvářet autonomní nákladní vozidla

TuSimple podepsal dohodu o společném vývoji autonomních nákladních vozidel s divizí Traton společnosti Volkswagen, čímž upevnil status start-upu v San Diegu jako lídra na trhu v jedné z nejrychleji se rozvíjejících oblastí.

Traton rovněž převezme podíl v TuSimple, což z něj činí jednoho ze čtyř hlavních investorů vedle čínské internetové skupiny Sina, amerického výrobce čipů Nvidia a hongkongské investiční skupiny Composite Capital.

Podmínky dohody a velikost podílu nebyly zveřejněny. Oznámení navazuje na zprávy z letošního roku, že TuSimple vyrábí automatizované nákladní vozy se společností Navistar v USA a spolupracuje s partnery včetně společnosti UPS na zahájení budování sítě mapovaných tras a terminálů s cílem rozšířit provoz bez řidiče na celostátní úrovni do roku 2024.

„Všechno, co nyní děláme, jasně ukazuje, že už nejsme v režimu vědeckých projektů. Opravdu se zaměřujeme na komercializaci produktu a obchodního modelu,” řekl Cheng Lu, prezident TuSimple.

Partnerství se společností Traton si klade za cíl vybudovat nákladní autonomní vozidla „úrovně 4“, která umožní provoz bez řidiče na předem definovaných trasách.