Výrobce iPhonů míří do světa elektromobilů

Společnost Foxconn Technology, největší světový výrobce smluvní elektroniky, představila tři modely elektrických vozidel, což byl jeden z dosud nejzásadnějších momentů výrobce iPhonů do průmyslu elektromobilů.

Prototypy jsou prvními vozy, které Foxconn společně s tchajwanskou automobilkou navrhl. Spíše než je prodávat jako vozidla značky Foxconn, budou prodávány pod jinými automobilovými značkami, přičemž společnost Foxconn nabízí základní konstrukci vozidla a stavbu vozů, uvedla společnost.

Tchajwanský Foxconn, formálně známý jako Hon Hai Precision Industry Co., se pohybuje hlouběji v automobilovém průmyslu, protože se snaží diverzifikovat své podnikání nad rámec produktů Apple Inc., které je nejlépe známé. Má v úmyslu koupit automobilovou továrnu v USA, navázal partnerství s výrobci automobilů a zavedl podvozek pro elektrická vozidla, který by mohl být použit k navrhování elektromobilů.

Prototypy Foxconnu EV přicházejí, protože Apple se také snaží vyrábět vlastní auto. Analytici uvedli, že stávající vztah společnosti Foxconn s know-how společnosti Apple a dodavatelského řetězce by jí mohl poskytnout výhodu při zajišťování obchodu s výrobou vozidel společnosti Apple. Foxconn dříve odmítl komentovat potenciální nabídku automobilů Apple.

Foxconn ukázal elektrický sedan, sportovně-užitkové vozidlo a autobus. Jakmile budou uvedena na trh, budou se vyrábět prostřednictvím společného podniku Foxconn s Yulon Motor Co., jedním z největších tchajwanských výrobců automobilů.