Waymo vytvořilo mini město pro testování autonomních vozidel

Waymo otevírá dvě nová zařízení pro autonomní vozidla, včetně městského hřiště pro své samohybné osobní vozy, čímž zdokonaluje svou technologii nahrazující člověka.

Waymo One nedávno vyšlo z uzavřené beta verze a nabídlo jízdy vyvolané aplikacemi v autonomním vozidle kolem hlídaného prostoru. Za volantem je takzvaný Waymo Driver, jenž společnost plánuje použít nejen u alternativ taxi, ale také u nákladních vozidel třídy 8

Oba tyto koncepty nyní budou mít nové místo pro výzkum, vývoj a testování. Waymo spolupracuje s Transport Research Center (TRC) ve East Liberty ve státě Ohio na otevření zcela nového testovacího prostředí pro Waymo Driver, které bude vyrobeno podle specifických požadavků společnosti Waymo na jeho autonomní vozidla a umožní testování vzácných nebo nebezpečnějších událostí, jenž jsou na veřejných komunikacích neobvykle vidět.

Společnost také využije další zařízení TRC, včetně testovacích drah nákladních vozidel. To je součást zaměření společnosti na výměnu lidských řidičů u návěsů pro nákladní dopravu, přičemž Waymo Driver má být srdcem nových autonomních nákladních vozidel ve spolupráci s průmyslovým Daimlerem. Cílem je výroba nákladních vozidel bez řidiče.

Konkrétně se se zaměřením na tento cíl v Menlo Parku v Kalifornii otevírá nové zařízení pro výzkum a vývoj nákladních vozidel. Začátkem roku se přesune na nové místo a umožní společnosti Waymo prostor nejen vylepšit autonomního řidiče páté generace na nákladních vozech třídy 8, ale poskytne prostor i své flotile testovacích vozidel a týmu na nich pracujícím.