Wehrlein mohl jezdit pro Mercedes. Ten by mu ale nenabídl konkurenceschopné auto

Pascal Wehrlein byl do konce ledna juniorem Mercedesu, kvůli čemuž nemohl nastoupit do úvodního závodu uplynulé sezony na předměstí saúdskoarabského Rijádu s týmem Mahindra. Ovšem posléze se ukázal ve velmi dobrém světle a nejednou bojoval o vítězství.

Wehrlein: Mohli jsme třikrát triumfovat, ale svou šanci jsme promarnili

Podle informací portálu e-racing365.com jej Mercedes kontaktoval ohledně testování nového Silver Arrow 01.Tyto spekulace však vedení týmu popřelo. Toto Wolff, šéf stáje Mercedes F1, uvedl, že by mu nebyli schopni poskytnout “konkurenceschopný vůz pro příští rok”.

Proč nevyšlo angažmá u Stříbrných šípů?

“Pascal, a stejně tak několik dalších jezdců formule E a nováčků vloni odvedlo skvělou práci a myslím, že má před sebou úžasnou budoucnost, ať už bude jakákoliv,” zkonstatoval šéf týmu Mercedes-Benz EQ Formula E Ian James. “Nezaměřovali jsme se na něj nijak zvlášť jako na pilota jen kvůli jeho předchozímu spojení s Mercedesem, ale musel jsem se porozhlédnout v celém poli.”

Spekulovalo se o návratu čtyřiadvacetiletého Němce do formule 1 s americkou stájí Haas. Nicméně šéf týmu Günther Steiner ještě před potvrzením setrvání Romaina Grosjeana a Kevina Magnussena vyloučil zájem o služby rodáka ze Sigmarignenu, a to kvůli dvouleté pauze.

A co se týká angažmá v seriálu elektrických monopostů, tam rovněž nezbývá příliš volných kokpitů. Nejpravděpodobněji se jeví setrvání u Indů.