Wehrlein s okamžitou platností končí! V 7. sezoně zamíří do Porsche

Ani se pořádně nerozjela aktuální sezona a už se začínají hrát škatulata. Pascal Werhlein po dvou letech opouští indický tým a v 7. sezoně se stane továrním jezdcem Porsche.

V pondělí se v médiích objevila zpráva, že německý závodník změní tým, což následně sám na svém účtu na instagramu potvrdil: “Počínaje dneškem už nejsem součástí týmu Mahindra. Mým cílem bylo ukončit sezonu, ale aktuální situace to neumožňuje. Ještě toho o své budoucnosti nechci příliš říci, ale budu vás informovat. Děkuji všem za vaši podporu a brzy na viděnou na trati.”

Obrázek

25 letý Němec přišel o sedačku u Mahindry s okamžitou platností. Kdo jej nahradí, zatím není jasné. Zatímco Wehrlein svůj konec už potvrdil, tak ze strany Porsche s Mahindrou prozatím žádné vyjádření nepřišlo. Mluvčí indické stáje v rozhovoru pro německý portál e-formel.de mlžila: “Jezdecké složení pro sezonu 2020/21 odhalíme v pravý čas.”

“Momentálně probíhají rozsáhlé spekulace ohledně jezdců pro nadcházející sezonu 2020/21. Poté, co Porsche na začátku června oznámilo konec v americkém mistrovství cestovních vozů IMSA kvůli dopadům pandemie koronaviru, jednáme v první řadě s našimi zkušenými továrními jezdci. Prosíme o pochopení, že nemůžeme momentálně jmenovat žádné osoby,” zní naopak z Porsche.

Podle všeho by měl Werhlein nahradit Neela Janiho, který za svým týmovým kolegou Andrém Lottererem značně zaostává. Mělo by se jednat o dlouhodobou spolupráci, přičemž by mohl Wehrlein dostat příležitost také ve vytrvalostních závodech. Stáj z Zuffenhausenu totiž plánuje návrat do šampionátu WEC.

Nicméně Jani má pro zbytek letošní sezony mnohem lepší vyhlídky, neboť by měl dokončit tento ročník v kokpitu Porsche.