Williams dodá akumulátory nově vznikajícímu šampionátu ETCR

Williams, ETCR
Po ukončení spolupráce s formulí E bude Williams Advanced Engineering výhradním dodavatelem baterií elektrických cesťáků ETCR.  

Baterie z dílny Williamsu lze najít napříč elektrickými závodními sériemi. Společnost, do níž patří i tým F1 Williams, tak má bohaté zkušenosti s jejich vývojem, výrobou a dodávkou. Ty nejcennější přitom nasbírala ve formuli E, kde firma působila coby výhradní dodavatel akumulátorů.

Stejnou zakázku nyní Willams dostal i od organizátorů skupiny WSC Group, která v příštím roce spustí šampionát elektrických cesťáků ETCR. Smlouvu společnost získala i na základě pozitivních reakcí.

Jen ve formuli E baterie Williamsu najezdily více jak 384 tisíc kilometrů s procentuální spolehlivostí 99,5%. I v důsledku toho se Williams pyšní ziskem prestižní ceny v Queen’s Award for Enterprise v kategorii inovace.

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

Série ETCR bude první, která proti sobě postaví různé výrobce elektricky poháněných cestovních vozů. Premiéra je po průtazích z hlediska organizačních problémů naplánována na rok 2020.

Oproti formuli E bude využívat reverzního modelu. To znamená, že výrobci dostanou přesnou specifikaci pohonného ústrojí, akumulátoru a chladícího systému a tyto komponenty osadí do vlastního automobilu.

Výrobcům se tím otevírá možnost užít podobných modelů, které nasazují do běžného provozu. Jedinými dosud zaregistrovanými značkami jsou Cupra a Hyundai.

Formule E dostane status Mistrovství světa FIA