Wolffová: K boji na čele nám něco chybělo

Venturi doposud spolupracovalo s přední německou společností ZF, s níž společně vyvíjeli vlastní agregát. Avšak pro nacházející sezonu zvolilo poměrně netradiční krok, a sice vzdát se statutu továrního týmu a stát se zákaznickou stáji Mercedesu.

“Podle mě to vůbec není neobvyklé, neboť Venturi není žádný výrobce, který prodává silniční auta,” připomíná šéfka týmu Susie Wolffová v rozhovoru pro portál Motorsport.com a zdůrazňuje, že Venturi Automobiles má zcela jiné zaměření na rozdíl od ostatních automobilek v šampionátu: “Zatímco je Venturi Automobiles na honu za rychlostními rekordy a staví působivé vozy, se kterými může jezdit v Arktidě, jsme týmem, který závodí pod záštitou Venturi.”

Monačanům k boji na čele “něco chybělo”

Monačané jsou ve formuli E od jejího zrodu, přičemž za tu dobu získali šest pódiových umístění a z toho jednou triumfovali, a to díky Edoardovi Mortarovi, když ovládl loňskou ePrix Hongkongu. Podle manželky šéfa Stříbrných šípů ve formuli 1 jim “něco chybělo” k tomu, aby bojovali s předními týmy pravidelně.

“Sice jsme měli v uplynulé sezoně možnost dojet si pro několik fantastických výsledků, ale také bylo jasné, že nám něco chybí k tomu, abychom konstantně jezdili na čele,” popisuje Skotka, která označila jejich bývalou pozici za “obrovskou výzvu, kdybychom jako malý tým, kterým momentálně jsme, nadále závodili jako tovární tým.”

Nicméně vylučuje, že přechod Mercedesu má co do činění se soukromím. Dle jejích slov se jedná o “krok správným směrem, co se našeho výkonu týká.”

Začátek minulého ročníku se nesl ve velmi napínavém duchu, neboť v úvodních devíti podnicích stálo na stupních vítězů hned osm různých závodníků, přičemž byl v této skupině i pilot Venturi.

“V uplynulé sezoně jsme měli v prvních devíti závodech osm různých vítězů a všichni měli za sebou velkého výrobce. Proto věřím, že nebudeme coby zákaznický tým v nevýhodě. Když už, pak bychom měli být ve výhodě,” uzavřela šestatřicetiletá rodačka z Obanu.

Stát se zákaznickým týmem bylo správné rozhodnutí, je přesvědčená Wolffová