XPeng se z elektroaut zaměřuje na robotické jednorožce

XPeng Robotics, přidružená společnost XPeng Inc., oznámila dohodu o získání více než 100 milionů dolarů ve formě kapitálového financování série A, vedeného skupinou dlouhodobých investorů. Nové financování umožní společnosti XPeng Robotics pokračovat ve výzkumu a vývoji v oblasti robotického hardwaru a softwaru a získávání talentů a zároveň urychlí vývoj produktů. XPeng očekává, že během příštích dvou let bude mít své psí roboty v domovech lidí.

XPeng Motors pravděpodobně znáte, protože se jim věnujeme, ale mateřská společnost XPeng Inc. má mnohem víc než jen skvělé EV. XPeng také provozuje HT Aero – vývojář vozidel eVTOL (elektrický vertikální vzlet a přistání), který v současné době pracuje na své šesté generaci létajícího auta, které má vzlétnout v roce 2024.

V roce 2016 společnost založila XPeng Robotics, která se věnuje „vytváření chytrých robotů pro dobro lidské společnosti“. Od té doby se entita a její přibližně 300 zaměstnanců téměř výhradně soustředí na výzkum a vývoj se specializací na pohonné jednotky robotů, řízení lokomoce, autonomii, interakci robotů a umělou inteligenci.

Během 1024 Tech Day společnosti XPeng loni v říjnu společnost představila svou technologii chytrého robota v podobě „poníka“ AI vybaveného 360stupňovou periferní kamerou a snímacím systémem LiDAR, který nabízí rozpoznávání objektů a senzorické schopnosti zvukového pole. A děti na něm mohou jezdit taky!

Po zprávách se XPeng Robotics právě vyrovnala z jednoho z největších kol financování bionických robotů v Číně v posledních letech a doufá, že své roboty jednorožce pony brzy přivede do domácností.

XPeng získává velké finanční prostředky na uvedení domácích robotů „k životu“
Přidružená společnost XPeng Inc. sdílela zprávy o kole financování série A v dnešní tiskové zprávě z Číny, doplněnou několika citáty od týmu i zástupců, kteří investovali do navýšení kapitálu, jako je IDG Capital.

XPeng plánuje v příštích dvou letech použít prostředky na další výzkum a vývoj, najmout další talenty a dostat své roboty do domácností. To začne čtyřnožnými roboty XPeng, které jsou vidět níže, kteří dorazí s autonomní navigací a „robotickým ramenem pro domácnost“, které může fungovat jako společník se schopností pečovat o děti, bavit je a přepravovat je. Giddyap.

Pan Cui Guangfu, partner v IDG Capital a jeden z hlavních investorů, hovořil o příležitosti, kterou má XPeng dodávat své jedinečné roboty:

„Trh domácích robotů, stále ve své počáteční fázi průzkumu, představuje obrovský potenciál. Různé podnikatelské týmy inovují, aby vytvořily různé produkty. Vývoj výzkumu a vývoje společností XPENG Robotics a XPeng Inc. se vzájemně doplňují a vytvářejí jedinečnou konkurenční výhodu. Očekáváme, že XPENG Robotics dosáhne inovativního průlomu prostřednictvím rozsáhlých investic do výzkumu a vývoje s cílem otevřít trh s roboty pro domácnosti. Máme tu čest znovu se spojit s panem He Xiaopengem, abychom rozvinuli trh s domácími roboty.”