Studenti pracují na spideru vycházejícím z modelu Škoda Scala

Žáci ze středního odborného učiliště Škoda Auto v Mladé Boleslavi odhalili projekt dalšího originálního modelu. Tentokrát se jedná o spider, který má předlohu v modelu Škoda Scala.

Škoda Akademie se společně se svými studenti rozhodla, že navrhnou a postaví model s otevřenou karoserií spider na bázi nového kompaktního modelu Škoda Scala. Během workshopu se účastníci setkali se šéfdesignerem značky ŠKODA Oliverem Stefanim. Název modelu je zatím neznámý. Každopádně se bude jednat o sedmý žákovský vůz, který sami žáci podle vlastního návrhu také postaví. Veřejnosti má být představen začátkem června, i když termín pravděpodobně bude pozměněn.

Koncept vozu je zatím pouhá skica na papíře, ale to všechno se v blízké budoucnosti změní, jak vysvětluje vedoucí oddělení Škoda Design.

„Kreslení je i přes širší využití počítačů a simulací stále ještě podstatnou součástí práce automobilového designéra. S každou čárkou se studie stává reálnější. Skica je prvním z mnoha kroků na dlouhé a napínavé cestě za novým vozem,“ prozradil Oliver Stefani.

Poprvé v historii bude základem žákovského vozu Škoda Scala. V minulosti jsme mohli spatřit zajímavé návrhy modelů Sunroq, Mountiaq anebo Element.

„Všichni máme velkou radost z toho, že můžeme být součástí tohoto projektu. Kde jinde dostanete už jako student možnost do automobilu zapracovat své vlastní nápady a vize, a vůz pak skutečně i sami vyrobit? Už samotné kreslení našich prvních skic nás neuvěřitelně bavilo. Od Olivera Stefaniho a od jeho týmu jsme se hodně naučili,“ říká Vojtěch Špitálský.