Zemřel Ken Block

Tragickou smrt 55letého muže po havárii v Utahu potvrdil jeho rally tým Hoonigan Racing Division v pondělí pozdě amerického času.

„S naší nejhlubší lítostí můžeme potvrdit, že Ken Block dnes zemřel při nehodě sněžného skútru,“ stálo v prohlášení zveřejněném na Instagramu.

„Ken byl vizionář, průkopník a ikona. A co je nejdůležitější, otec a manžel. Bude nám neskutečně chybět.

Prosím, respektujte soukromí rodiny v tuto chvíli, když truchlí.”

Kancelář šerifa okresu Wasatch, která se účastnila místa neštěstí, také vydala prohlášení krátce poté.

„Dne 2. ledna 2023 přibližně ve 14 hodin přijalo středisko Wasatch County 911 hovor o nehodě sněžného skútru v oblasti Mill Hollow,“ stálo v něm.

„Pátrací a záchranná služba spolu s donucovacími orgány z úřadu šerifa okresu Wasatch, státních parků Utah a lesní služby USA odpověděly.

Řidič Kenneth Block, 55letý muž z Park City v Utahu, jel na sněžném skútru po prudkém svahu, když se sněžný skútr převrátil a přistál na něm.

Na místě byl prohlášen za mrtvého na následky zranění, která utrpěl při nehodě.

Pan Block jel se skupinou, ale když k nehodě došlo, byl sám. Oficiální příčinu smrti určí Státní soudní lékař. Je nám smutno, když slyšíme o ztrátě Kennetha a naše srdce jsou s jeho rodinou a přáteli tak hluboce zasažena.

Děkujeme všem našim záchranářům za jejich pokračující službu.”

Po Blockovi zůstala jeho žena Lucy a tři děti.

Block, spoluzakladatel DC Shoes, začal s rallye ve svém rodném USA v roce 2005, zpočátku v seriálu Rally America.

Během dvou let se prosadil v mistrovství světa v rally, jeho přítomnost ve WRC vzrostla v roce 2010, kdy podepsal smlouvu s Fordem, že bude jezdit za to, co bylo zpočátku známé jako Monster World Rally Team.

Jeho spojení s Fordem vedlo k tomu, že Block soutěžil v Global Rallycross Championship s týmem, který byl v roce 2012 přejmenován na Hoonigan Racing Division.

Block skončil druhý v Global Rallycross Championship v roce 2015 a v následujícím roce se přesunul do FIA World Rallycross Championship.

V poslední době pokračoval v soutěžích v rally v USA a v roce 2022 mu těsně unikl titul Brandona Semenuka.

Manželka Lucy a dcera Lia také v této sezóně soutěžily na národní úrovni v USA jako součást oblečení Hoonigan.

Hnacím motorem světové hvězdy Blocka však byla jeho série videí gymkhana.

Virální videa, která zahrnují divoké stavby aut a vysokorychlostní kaskadérské kousky natočené po celém světě, nashromáždila více než 500 milionů zhlédnutí od uvedení první epizody v roce 2008.

Na začátku roku 2021 Block oznámil, že Hoonigan se rozejde s Fordem, než byla později téhož roku potvrzena nová smlouva s Audi zaměřená na vysoce výkonná EV.

To vedlo k prvnímu videu Elecrikhana, vydanému loni v říjnu, které představovalo Blocka klouzajícího „Hoonitron“ – elektricky poháněný koncepční soutěžní vůz S1 – po pásmu Las Vegas.