Šéf formule E Agag o uplynulé sezoně: Sen, který se stal skutečností

Letošní sezona formule E byla pravděpodobně tím nejnapínavějším ročníkem v historii. V prvních osmi závodech získalo pole position osm různých jezdců a stejně tak ePrix vyhrálo osm různých závodníků. O šampionovi mezi jezdci i týmy se rozhodlo až v závěrečném podniku v ulicích Brooklynu.

Osmý závod, osmý vítěz! Chaos v Paříži nejlépe zvládl Virgin a Frijns

“Tahle sezona byla snem, který se stal skutečností. V první sezoně jsme ještě ani nevěděli, jestli ročník skutečně ukončíme. Je zkrátka úžasné tady po pěti letech stát, sledovat vývoj technologie a vidět, jak se zvětšil dojezd aut na trati a dosah vysílání v televizi,” pochvaluje si zakladatel a šéf šampionátu Alejandro Agag, jehož slova přinesl německý portál e-formel.de.

Před uplynulou sezonou byly představeny vozy druhé generace, které jsou mnohem rychlejší, kapacita baterie je dostačující k tomu, aby vydržela celý závod, a k tomu byl ještě přidán futuristický design. Monoposty totiž už nemají zadní přítlačné křídlo. Rovněž byl nově zaveden útočný mód, díky kterému mají jezdci k dispozici další kilowatty navíc.

“Formule E je průkopníkem pro elektromobily po celém světě, což také znamená, že lidé chodí stále na naše závody. Zpětná vazba fanoušků byla fantastická, zejména při posledním závodě v Brooklynu.”

Šampionát zaznamenal v sezoně 2018/19 nárůst na popularitě. Především skrze sociální sítě, kde tento nárůst činí 1 300 procent. Závody navštívilo 476 000 lidí a v televizi je sledovalo 330 milionů diváků. Nicméně se nejedná o oficiální statistiky, takže je možné, že čísla budou ještě větší.