Bird kvůli kolizi závodů formule E a WEC přišel o angažmá u AF Corse

Hned několika pilotům formule E udělal čáru přes rozpočet navrhovaný kalendář pro příští rok, jelikož tři eprix kolidují s podniky vytrvalostních závodů WEC. Zatím nejhůře na to doplatil Sam Bird, který právě kvůli tomu přišel o angažmá u týmu AF Corse. Jedním z požadavků Ferrari totiž bylo, že jejich pilot musí nastoupit do všech závodů, což Brit pochopitelně splnit nemohl. Jeho místo po boku Davida Rigona zaujme Miguel Molina.

“Samozřejmě, že jsem velmi zklamaný, že v této sezoně nenastoupím ve WEC s týmem Ferrari s číslem 71. A to zejména proto, že to nemohl za žádných okolností ovlivnit,” zkonstatoval dvaatřicetiletý Brit v rozhovoru pro portál e-racing365.net. “Ale plně chápu pozici Ferrari a rovněž jsou obeznámeni se situací, které jsem byl vystaven. Není mezi námi zlá krev a zůstali mezi námi dobré vztahy pro možnou spolupráci v budoucnosti. Abych byl upřímný, jsem z toho smutný a frustrovaný.”

Neoficiální kalendář formule E způsobil chaos, nestalo se tak poprvé

Bird je rozhořčený především kvůli tomu, že kalendář formule E stále ještě nebyl scvhálen a právě to jej stálo místo. “Bylo to místo (u Ferrari), které jsem miloval a zaznamenal tam spoustu úspěchů. Problémy s kalendářem způsobily chaos. Je to tak, jak to je, ale je to opravdu znepokojující.”

Nicméně nestalo se poprvé, že se jedou závody dvou sérií paralelně. Bird se s tím setkal již v roce 2017. Tehdy se konal v jeden víkend jak vytrvalostní závod na Nürbrugringu, tak i eprix New Yorku.

“Na nikoho neukazuji prstem a nikho nekritizuji, protože vím, že není jednoduché, aby to fungovalo stoprocentně, a to zejména na městských okruzích ve formuli E. Ale co je hlavně frustrující je to, žeuž jsme si tím prošli před dvěmi lety, když kolidoval New York s Nürburgringem. Poté všichni říkali, že už se to nesmí stát, že se to projedná a udělá tak, aby už se to nestalo, jenže k tomu zase došlo.

Původně jsme měli tři kolize závodů a nyní jsme v bodě, kdy jsou tři měsíce do prvního závodu a stále nevíme, kolik jich bude či nebude.”