De Silvestrová bude debutovat v Londýně

Simona de Silvestrová bude startovat v londýnském finále eFormule. Pilotka švýcarské národnosti u týmu Andretti Autosport Formula E vystřídá Justina Wilsona. Jejím týmovým kolegou bude Jean-Éric Vergne. De Silvestrová má za sebou více než 70 startů v amerických formulích Indy Car a před dvěma lety v Houstonu získala stupně vítězů. V letošním závodě 500 mil Indianapolis dojela devatenáctá, právě pro Andrettiho tým. Vloni se dokonce stala oficiální členkou týmu formule 1 Sauber, ale spory kolem financování jejího angažmá znemožnily oficiální testovací jízdy.

V londýnském finále se pojedou hned dva závody eFormule; jeden v sobotu a druhý v neděli, už příští týden. Lídrem šampionátu je vítěz Moscow ePrix Nelson Piquet (128 bodů), Lucas di Grassi je druhý (111) a Sébastien Buemi třetí (105). Ten v Moskvě dojel třetí, ale byl později diskvalifikován, protože výměny v boxech vjel jinému soupeři do cesty. Jean-Éric Vergne přišel o dva mistrovské body za nejrychlejší kolo, protože komisaři usoudili, že si zkrátil šikanu.

Po závodě v Moskvě se objevilo více kontroverzních momentů. Portugalec António Félix da Costa (Amlin Aguri) označil majitele a pilota stejnojmenného týmu Jarna Trulliho za “idiota” kvůli blokování během závodu. Trulli dostal pro první londýnský závod penalizaci pěti míst na startu. Trulli pak kolidoval ještě s Justinem Wilsonem (Andrettiú a Loïcem Duvalem (Dragon), než definitivně odstoupil.

Závody v Londýně ukončí premiérovou sezonu eFormule. Nová sezona začne o měsíc později než ta první, v říjnu. Ve druhé sezoně si budou moci týmy vyvíjet vlastni elektromotory. Současně se jedná o nových destinacích, jako je Montreal, Paříž nebo Mexico City.