Na oslavu svého výročí věnovala ABB městu Curych třicítku rychlonabíjecích stanic

Curych je jedním z nejrychleji vyvíjejících se trhů na poli elektromobility. Bohaté švýcarské město nyní dostalo další impuls – společnost ABB mu ke svému výročí darovala 30 nejnovějších rychlonabíjecích stanic.


Příznačný den pro všechny zúčastněné strany. Curych, coby švýcarské hostitelské město, viděl vrcholnou motoristickou akci po 64 letech. O uplynulém víkendu sem zavítala formule E, a to pro místní nadšence byl pořádný důvod k oslavám. Ostatně soudě dle rychlosti, jakou zmizely lístky z „pultů pokladen,“ zde zavládlo velké nadšení.

Slavilo se ale i na jiných frontách, vítězný tým Audi nevyjímaje. Společnost ABB, titulární sponzor série a lídr digitálních technologií pro průmysl, totiž dosáhla jubilejního 30. výročí od svého vzniku. Její sídlo se navíc od místa konání nachází jen pár desítek minut jízdy, a tak nebylo příhodnějšího místa k oslavám.

Čtěte také: BITVA O TITUL STÁLE OTEVŘENA. V CURYCHU VÍTĚZNÉ AUDI A DI GRASSI

Dary nicméně putovaly opačným směrem. Švédsko-švýcarský konglomerát věnoval městu právě 30 nových rychlonabíjecích stanic Terra 54, které jsou, anebo budou, schopny obsloužit nejen osobní automobily, ale třeba také autobusy či nákladní automobily.

„S potěšením přijímám tento dar za občany Curychu. Je to prozíravý dar, který město Curych znovu posune o krok blíže k e-mobilitě,“ sdělila při oficiálním předání starostka města Corine Mauch.

I díky tomuto štědrému gestu zůstává Curych v popředí procesu elektrifikace dopravy v celoevropském měřítku. Historie elektřiny má ve městě, coby pohonná síla, svou tradici už od roku 1894, kdy byla do provozu uvedena první elektrická tramvaj.