Nick Cassidy se nad sebou musí zamyslet

Kiwi driver vstoupil do brazilského závodu po tom, co s Jaguarem získal hattrick na stupních vítězů z úvodních tří závodů, včetně vítězství, které mu zajistilo náskok 19 bodů v průběžném pořadí.

Věci se ale Cassidymu začaly komplikovat v sobotu, když se mu nepodařilo dostat do kvalifikačních duelů a z devátého místa nebyl schopen udělat velký pokrok v závodě, vyšplhal se až na páté místo, ale obě aktivace Attack Mode ještě nebyly k dispozici.

Po poškození předního křídla to mělo nakonec katastrofální následky, protože kus křídla uvízl a poslal ho do bariér.

„Měl jsem pár kontaktů na začátku závodu, přední křídlo bylo v pořádku, ale bohužel v tom kole, asi o půl kola dříve, jsem se dotkl a přední křídlo bylo docela vážně poškozené. Myslím, že se to v určitém okamžiku muselo stát.”

„Nešlo to tak, jak jsem chtěl, nebyl to jeden z našich nejlepších závodů. Na to se musím podívat, musím být lepší, takže se budu snažit a zlepšovat.”

Cassidy byl viditelně nešťastný, když promeškal postup kvalifikační skupinou o pouhých 0,011 sekundy, zatímco týmový kolega Mitch Evans dokázal bojovat o vítězství se Samem Birdem poté, co startoval ze čtvrtého místa.

„Byl jsem druhý v FP1, v FP2 jsem byl nejrychlejší auto na 300 kW a nejrychlejší auto mimo kvalifikaci,” řekl.

„Nevěřím, že kvalifikace byla moje chyba, ale v závodě jsem mohl odvést lepší práci. Nemohu to příliš komentovat [kvalifikace], ale pro závod musím odvést lepší práci.”

Když byl dotázán na otázku, zda to byla týmová chyba, která ho stála šanci na postup v kvalifikaci, řekl: „To je závodění, není koho vinit, jen musíme odvést lepší práci.“

Navzdory tomu, že v Brazílii nezískal žádné body, Cassidy stále vede pořadí, i když jen o čtyři body od Pascala Wehrleina z Porsche.