Polestar 5 nabídne “neuvěřitelný” dojezd bez nabíjení

Společnost Polestar oznámila, že podepsala smlouvu na dodávku lithium-iontových bateriových článků pro nadcházející model Polestar 5 s jihokorejským výrobcem baterií SK On.

Výkonné 4dveřové GT, založené na konceptu Precept, bude poháněno ultra dlouhými 56 cm články SK On. Podle tiskové zprávy má vysoce výkonná chemie (s vysokým obsahem niklu) nabízet vysokou hustotu energie pro „super dojezd“, rychlé nabíjení, účinné vybíjení a „super bezpečnost“.

Neexistují žádná přesná čísla, ale očekává se, že specifikace budou docela silné, v souladu s ostatními špičkovými elektromobily. Podle předchozích zpráv bude model vybaven dvoumotorovým pohonným ústrojím s pohonem všech kol s výkonem až 650 kilowattů a točivým momentem 900 Nm. Mezitím může být cílový dojezd až 600 km.

Výroba Polestaru 5 je aktuálně plánována na rok 2025, což je mírné zpoždění oproti roku 2024, které bylo naznačeno dříve.

Zajímavostí je, že podle SK On (založené SK Innovation) v roce 2021 širší SK Group investovala do Polestaru prostřednictvím nového fondu mobility a podepsala memorandum o porozumění (MOU) „k posílení jejich spolupráce v oblasti elektrická vozidla.”

Jinými slovy, v budoucnu bychom mohli vidět více modelů Polestar s bateriemi SK On, kromě modelů LG Energy Solution a CATL, které byly vybrány původně v roce 2019.

Thomas Ingenlath, generální ředitel Polestar, řekl: „Náš vztah se společností SK On byl plodný po našem počátečním memorandu o porozumění a jejich investicích do naší značky. Polestar 5 se vyvíjí rychlým tempem a bude obsahovat tuto vysokokapacitní baterii, která poskytne výkon očekávaný od našeho grand toureru.

Během třetího čtvrtletí roku 2023 prodal Polestar téměř 14 000 plně elektrických vozů, přičemž jeho plánem pro rok 2023 je dodat celkem 60 000 až 70 000 vozů.