Policie v Dubaji začala testovat létající motorky. V provozu budou do 2 let

Hoverbike, neboli létající motorka, je novinka firmy Hoversurf z Kalifornie. První „motocykly“ firma dodá policii v Dubaji, která je v budoucnu hodlá využívat v těžce přístupných lokalitách. Stroje zatím trápí malá výdrž baterií.

Budoucnost je technologickým novinkám nakloněna víc než kdy jindy. Alespoň v automobilovém průmyslu, a v přepravě obecně, zcela nepochybně. Doložit to můžeme nejnovější zprávou ze zahraničí, kde policie v Dubaji začíná testovat létající motorky Hoverbike.

Stroje silně připomínají již léta zaběhlé drony. Ostatně, je to právě podobnost s drony, která odhaluje i samotný princip jejich fungování. S klasickým motocyklem tedy mají tyhle mašiny jen pramálo společného.

Každopádně za 150 tisíc dolarů, v přepočtu za 3,4 milionu korun, si ji může objednat i širší veřejnost. Tu potěší zejména fakt, že k ovládání není potřeba žádné pilotní licence.

Čtěte dále: ČISTÍ VZDUCH A JEZDÍ ZADARMO. VODÍKOVÉ TAHAČE NIKOLA JSOU ŽÁDANĚJŠÍ NEŽ TY OD TESLY

S3 2019 Hoverbike pohání elektrický pohon a jeho baterie se musí nabíjet 2,5 hodiny. Výdrž akumulátorů je vzhledem k účelu použití zatím velmi spektakulární. S člověkem dokáže letět 10 – 15 minut, jako samotný dron až 40 minut. Celková jeho váha činí 115 kg a vyvine maximální rychlost až 100 km/h.

Jak již bylo nastíněno, k jejich uvedení do provozu se chystají dubajští strážci zákona. Tamní policie si od tohoto kroku slibuje zejména možnost lepšího přístupu do jinak těžko dostupných míst. Do plného provozu by se za dva roky mohlo dostat až 40 strojů.

Autonomnímu řízení svitla naděje, start-up iSee učí auta přemýšlet

Napsat komentář