Porsche zahájilo letošní sezonu stejně jako tu loňskou – vítězstvím

Porsche zahájilo rok motoristického sportu 2024 vítězstvím: Pascal Wehrlein vyhrál za volantem svého Porsche 99X mexickou E-Prix, úvodní kolo mistrovství světa Formule E.

Pro Pascala Wehrleina a tým TAG Heuer Porsche Formula E to byl perfektní začátek sezóny. Poté, co získal pole position se svým Porsche 99X Electric, získal Němec vítězství na okruhu dlouhém 2 628 kilometrů přes legendární baseballový stadion Foro Sol. Pro továrního jezdce Porsche to znamenalo páté vítězství v inovativní elektrické závodní sérii.

Pro jeho týmového kolegu Antónia Félixe da Costu však závod na nejvyšším okruhu v kalendáři Formule E skončil předčasně: po startu z místa 16 na roštu došlo k poškození jeho kvůli kolizi.

“Velké díky týmu za tento obrovský výkon. Skvělý začátek sezóny s Pascalovou vynikající jízdou. Po bezchybném kvalifikačním výkonu startoval z pole position a se superstrategií byl v závodě extrémně soustředěný.

António nebyl s vozem v kvalifikaci úplně spokojený. V závodě získal několik pozic, než musel odstoupit kvůli poškození podvozku po kolizi. Kvalifikace neproběhla pro náš zákaznický tým Andretti Formula E ideálně, nicméně v závodě se Jake a Norman probojovali do pořadí a na body. Pascalovo vítězství převyšuje všechno,” říká Florian Modlinger, ředitel Porsche Formule E.

Pochopitelně měl enormní radost i samotný Wehrlein, který v úvodu loňské sezony také zářil.

“Je skvělé začít sezónu vítězstvím. Měli jsme velmi silný víkend. Po minulé sezóně jsme strávili spoustu času analýzou všeho a zaměřili jsme se na přípravu na kvalifikaci. Náš výkon je důkazem, že se tato dřina vyplatila. Za to patří mému týmu velký dík.”