Renault bude v Číně prodávat pouze elektromobily

Francouzská automobilka Renault oznámila, že v Číně přestane prodávat vozy s klasickými spalovacími motory.

Renault odhalil plně elektrický vůz City K-ZE během loňského roku pouze pro Čínu. Nyní pracuje i na dalších čtyřech elektromobilech, které budou vyvíjené s domácí společností Jiangxi Jiangling Group Electric Vehicle (JMEV).

„V Číně otevíráme novou kapitolu. Budeme se soustředit na elektrické a lehké komerční vozy. Hlavním odkazem pro budoucnost je čistá mobilita,” řekl předseda Renaultu Francois Provost.

City K-ZE se vyrábí v čínském Shiyanu. Momentálně je dostupný pouze na místním trhu, ale Renault potvrdil, že bude nabízet i evropskou verzi. Jednat by se mělo o nedávno zmiňovanou Dacii Spring, která bude mít lepší dojezd a více bezpečnostních prvků.

Renault těží také z dobré ceny elektromobilu. V Evropě jsou odhadované ceny kolem 380 tisíc bez dotací.

„S 860 tisíci prodaných vozů během roku 2019 je jednoznačně Čína největším trhem s elektromobily. Prodejci očekávají, že prodej bude celkově okolo 25% elektrických vozů do roku 2030

Groupe Renault byl v této oblasti pionýrem a prodal od roku 2011 kolem 270 tisíc vozů. To nám dává vysokou výhodu v Číně, což dokazuje úspěch Renaultu City K-ZE.

Renault očekává prodloužení spolupráce s Nissanem a Dongfengem na eGT a zároveň chce K-ZE udělat celosvětovým vozem. Evropa příjde s vozem s Dacii Spring a v prodeji bude od roku 2021,” stojí v tiskovém prohlášení automobilky.