Rossiter: Týmy se budou o Cassidyho prát

Nick Cassidy se zúčastnil nováčkovského testu v Marrákeši. Nejenže svým výkonem udělal dojem na své týmy, rovněž ohromil i některé z jezdců.

Novozélanďan potvrzuje svůj talent všude, kde se objeví. Je dvojnásobným mistrem světa japonské série Super GT s týmem KeePer TOM’S. Vloni se ve voze Lexus zúčastnil spolu s dalšími auty ze Super GT závodu DTM na Hockenheimringu. Ačkoliv závod nedokončil, nevedl si zhola vůbec špatně.

Své kvality dostal možnost ukázat také během testů nováčků formule E v ulicích hlavního města Maroka, Marrákeše, přičemž skončil v čele tabulky s rekordem trati a druhého nejrychlejšího jezdce dne, Sérgia Sette Camaru z Dragonu za sebou nechal o téměř půl vteřiny!

Cassidy se nedávno nechal slyšet, že by se nebránil angažmá v tomto šampionátu. Podporu dostal dokonce i od rezervního a testovacího jezdce Techeetahu Jamese Rossitera, který by si jej dokázal na startovní listině představit. “Bože, bylo skvělé tu Nicka vidět. Byl dítětem, které závodilo pro TOM’S ve formuli 3 a spalo u mě v Tokiu na pohovce. Mám s Nickem skvělý vztah. Je to super chlapík.”

Toto duo spolu závodilo právě v Super GT, kde se jejich přátelství prohloubilo: “Jasně, v Super GT jsme několik jet byli týmovými kolegy. Jsme dobří přátelé. Opravu si zaslouží šanci tady závodit.”

“To, čeho v Japonsku dosáhl, bylo naprosto neuvěřitelné. Myslím si, že by měl svět brát trochu více na vědomí to, čeho dosáhl v tak mladém věku (25 let),” skládá poklonu svému parťákovi Rossiter, jehož slova cituje portál Motorsport.com. “Získat ‘trojkorunu” japonského motorsportu (vítězství v japonské F3, Super GT a Super formuli) je opravdu těžké, to mohu rozhodně potvrdit.”

“Jakýkoliv tým by byl šťastný, kdyby jej měl.”

Podle Rossitera dojde o Kiwiho mezi týmy k “bitce”, jelikož je přesvědčen, “že jakýkoliv tým by byl opravdu šťastný, kdyby pro něj Nick jezdil.” Také zdůrazňuje, že je technicky velmi nadaný a také velmi rychlý.13