Stellantis a Amazon budou spolupracovat

Společnosti Stellantis a Amazon oznámily na veletrhu Consumer Electronics Show 2022 dalekosáhlé partnerství s významnými důsledky pro obě společnosti.

Například Amazon bude prvním komerčním zákazníkem, který si koupí Ram ProMaster EV po příchodu dodávky s nulovými emisemi v roce 2023. Tato vozidla budou dodávat na poslední míli balíčky masivního internetového obchodu. Dlouhodobá dohoda přidá do flotily Amazonu tisíce elektrických modelů každý rok.

STLA SmartCockpit z konceptu Chrysler Airflow vstoupí do výroby v roce 2024 a Amazon bude mít prsty v technologii informačního a zábavního systému. Software umožní společnosti nabízet funkce specifické pro vozidlo nebo značku.

Například Chrysler Pacifica může mít prvky zaměřené na rodinu, jako je plánovač výletů, který by doporučoval médiím, aby naslouchala a zvýrazňovala zajímavá místa na cestě. Alternativně by Jeep mohl mít navádění v terénu, které by lidem radilo, jak nastavit SUV pro plazení po kamenech.

Informační a zábavní systém má také integraci s inteligentní domácí a bezpečnostní technologií Amazon, takže člověk může sledovat toto živé video z různých obrazovek ve vozidle. Podobně by člověk mohl používat zařízení s podporou Alexa ke správě vozidla, jako je nastavení teploty v kabině nebo plánování služby.

Na podporu těchto plánů bude Stellantis používat Amazon Web Services jako svého preferovaného poskytovatele cloud computingu pro platformy vozidel. Vytvoří také prostředí pro vývoj softwarových produktů nazvané Virtual Engineering Workbench, které bude zahrnovat nástroje pro trénování modelu strojového učení a sběr a analýzu dat.