Alfa Romeo bude od roku 2027 plně elektrickou automobilkou

Na základě zprávy o zisku z minulého týdne se mateřská společnost Alfa Romeo Stellantis zaměřila na některé plány elektrifikace svých 14 značek. Jedna překvapivá informace: Alfa Romeo by byla první z nich, která bude plně elektrická, a to se stane do roku 2027.

Víme, že Alfa Romeo se nakonec stane elektrickou, ale je trochu překvapivé slyšet, že Stellantis chce, aby se to dělo na tak krátké časové ose, a že by značka byla v čele jejího posunu EV. Alfa Romeo je jednou z nejvíce chráněných značek v říši Stellantis a také jednou z nejtradičnějších.

Často svérázná, ale přesto milovaná značka je mezi automobilovými nadšenci dlouho oblíbená. Ve skutečnosti je dědictví značky tak důležité, že se společnost v roce 2014 rozhodla vyvinout vlastního Spidera, než aby si půjčovala platformu od ND Miata, z tohoto auta se místo toho stal Fiat 124.

Stellantis nepotvrdil, jaká bude první Alfa EV, ale mohla by dorazit v podobě subkompaktního crossoveru o velikosti BMW X1. Platformu by také mohl sdílet s dalšími značkami Stellantis, jako jsou Peugeot, Fiat a Jeep.

Alfa Romeo mezitím pracuje na plug-in hybridním elektrickém pohonu Tonale, který měl nedávno zpoždění. Údajně vedoucí Stellantis Jean-Philippe Imparato nebyl s hybridním elektrickým systémem spokojen. Crossover PHEV bude sdílet platformu také s nadcházejícím modelem Jeep.

Stellantis dále potvrdil, že Opel bude do roku 2028 plně elektrický a do roku 2030 bude následovat Fiat.