Alonso vyčkává co dál, zvažuje i účast ve formuli E

Co dál pro Fernanda Alonsa po odchodu z F1, ptá se odborná i fanouškovská obec motorsportu. Jasný je zatím jen program ve WEC s týmem Toyoty. Podle všeho ale Španěl uvažuje i nad možností závodit ve formuli E.

Fernando Alonso, dvojnásobný mistr světa vozů F1, se po letošní sezóně rozloučí se svou bohatou kariérou v královně motorsportu. Co bude dál, ani on sám přesně netuší. V nadcházejícím ročníku jej uvidíme pouze v šampionátu vytrvalostních závodů WEC a obecně je tento krok chápán jako jakási „tranzitní zóna“ mezi tím, co bylo, a naopak bude.

Pravděpodobných scénářů „co dál“ existuje řada. Hojně se spekuluje i nad jeho účastí ve formuli E. Sám již na toto téma diskutoval s promotéry šampionátu, což ale později označil za neformální jednání. Z vyjádření lidí v jeho okolí je zřejmé, že Španěl zaujal vyčkávací taktiku a chce se nejprve ujistit, že formule E je krok správným směrem.

Jak je ale známo, velký zájem o Alonsa jeví především samotná formule E, kde nejvyšší vedení doufá v jeho angažování v nejbližším možném termínu. Tedy v sezóně 2019/20. Španěl údajně dostal i finanční pobídku od výkonného ředitele série Alejandra Agaga.

„Před nějakým časem jsme s Fernandem mluvili v přátelské a neformální rovině a on se vždy vyjadřoval velmi jasně. Doufáme, že se na náš šampionát zaměří a pochopí, jak moc důležitou roli můžou piloti v závodech představovat. Poté může zvážit, zda se k nám připojí či nikoli,“ uvedl mluvčí formule E.

Čtěte také: MAHINDRA V MINULÉ SEZÓNĚ VYHRÁVALA ZÁVODY. NEVĚDĚLA ALE, JAK ZÍSKAT TITUL

Alonso je smluvně vázán s týmem Toyota Gazoo Racing v programu LMP1. Jeho kontrakt je ovšem odlišný od závazků, které musí plnit například v F1. S japonskou automobilkou totiž udržuje vztah, který se týká pouze závodních povinností a nemusí se tak zúčastňovat jinak povinných promo akcí značky. Teoreticky vzato, něco podobného je možné i v prostředí FE, což by zase o něco zvýšilo šance na jeho účast.

Přehledně: novinky, spekulace a kauzy na pozadí předsezónních testů formule E

Napsat komentář