Audi odhaluje extrémně aerodynamický koncept Audi e-tron S

Automobilka Audi je také jedním z velkých zájemců o elektromobily. Elektricky poháněné modely S dávají najevo svou sílu sportovními detaily vnějšího designu.

V aerodynamickém konceptu hraje velkou roli řízené proudění vzduchu kolem předních kol. Na okrajích přídě jsou umístěny otvory, z nichž je vzduch veden speciálními kanály do podběhů kol. Tím je zajištěno optimální obtékání kol a bočních ploch karoserie vzduchem. Stejnému účelu slouží otvory v lemech podběhů kol.

Na okrajích otvorů v přední části rozšířených lemů jsou umístěny úzké horizontální lamely, které usměrňují proudící vzduch tak, aby obklopoval rušivé turbulence v podbězích kol. Výsledkem je čistý aerodynamický stín podél bočních stěn vozidla s nižšími ztrátami proudění. Optimalizován byl rovněž design 20″ kol společně s tvarem a povrchem bočnic pneumatik.

Budoucí modely e-tron S se vyznačují nejen skvělou aerodynamikou, ale také dobrými jízdními výkony. Obě nové vrcholné verze modelové řady Audi e-tron používají tři elektromotory, z nichž dva jsou uloženy v oblasti zadní nápravy. Dohromady poskytují nejvyšší výkon 370 kW a točivý moment až 973 N.m. Modely S díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy.