Bentley Mulsanne pravděpodobně nahradí elektrické GT kupé

Automobilka oznámila, že v letech 2025 až 2030 přijde na trh pět nových elektrických vozidel, toto je jedno z nich.

Vlajkovou lodí Bentley byl sedan Mulsanne, vyráběný v letech 2010 až 2020 a poháněný 6,75litrovým motorem V8 se dvěma turbodmychadly. Model, který jej nahradí, bude podle nové zprávy zcela elektrický a jeho zaměření se přesune od maximálního pohodlí ke sportovní jízdě.

Model, který se již pravděpodobně nebude jmenovat Mulsanne, bude údajně prvním, který dorazí ze série pěti nových Bentley EV přicházejících v letech 2025 až 2030. Autocar říká, že příští rok bude představen nějakým konceptem.

Zdroj říká, že jediným skutečným spojením mezi Mulsanne a novým EV bude jejich cenovka. Zdá se však, že Bentley plánuje někdy poté uvést na trh ještě dražší model, který se vrátí ke klasickému tvaru velkého sedanu.

„Vypadli jsme ze segmentu Mulsanne a to je něco, co je pro nás, když se podíváme na trh, stále atraktivní. Je součástí naší historické síly pracovat v tomto segmentu,” říká generální ředitel Bentley Adrian Hallmark.

Hallmark také hovořil o omezeních, na která výrobce narazil, když musel přepracovat platformy koncernu VW, aby vyhovovaly jeho potřebám. Nyní to zřejmě bude menší problém.

„Dříve byly naše platformy vyvíjeny ze skupinových architektur, které byly vyvinuty mnohem dříve, než jsme se dostali na trh. Snaha upravovat systémy a požadavky dodavatelů byla pro Bentley v minulosti velkým omezujícím faktorem.

U této generace vozu jsme se od samého počátku podíleli na zajištění specifikace, kterou Bentley potřebuje. Nemohu dostatečně zdůraznit, jak velký průlom to je. Je to změna hry.”

Jinými slovy, pozici v řadě Bentley, kterou dříve zaujímalo Mulsanne, zaplní elektrické kupé, které vlajkovým modelem dlouho nezůstane. Bentley zní, jako by chtěl začít nabízet vozidla, která stojí mnohem víc, u některých modelů se možná vyšplhá až na miliony dolarů.