Nabíjecí dům Audi Hub slaví v Německu úspěch, tři budou následovat

První nabíjecí Hub Audi v německém Norimberku si oblíbili místní řidiči elektromobilů. S odkazem na „převážně pozitivní“ zpětnou vazbu po pilotní fázi oznámilo Audi druhé pilotní stanoviště nabíjecího centra v centru Curychu ve Švýcarsku, které bude otevřeno v druhé polovině roku. Místo se nachází v bankovní a pojišťovací čtvrti v Curychu a bude kompaktnější a bude obsahovat dvě energetické kostky – norimberský nabíjecí uzel má tři.

Dva další kompaktní nabíjecí uzly Audi budou otevřeny později v tomto roce, v rakouském Salcburku a německém Berlíně, následované třemi dalšími pobočkami v německých metropolích v roce 2023. Audi navíc plánuje do poloviny roku 2024 otevřít ještě další místa v německých městech a aktuálně hledá atraktivní místa a partnery na místě.

Audi také sdílelo zajímavá data ze svého prvního nabíjecího uzlu v Norimberku. Mezi lednem a koncem dubna 2022 zaregistrovala automobilka na místě přibližně 3 100 nabití, v průměru 24 nabití při zhruba 800 kWh za den. Je pozoruhodné, že přibližně 60 % nabíjecích relací pocházelo od opakovaných zákazníků, většinou městských řidičů, kteří nemohou nabíjet doma.

Kromě toho průměrně 35 zákazníků denně navštívilo bezbariérový salonek o rozloze téměř 200 metrů čtverečních, který se může pochlubit terasou o velikosti 40 metrů čtverečních nad nabíjecími plochami.

Uživatelé nabízeli pozitivní zpětnou vazbu na zastřešený nabíjecí rozbočovač Audi, který obsahuje nabíječku s otočným ramenem, salonek a službu concierge. Zákazníci také často využívali doplňkových služeb, jako je výměnná stanice mikromobilitních baterií, nabídka cateringu a rozvoz potravin.

Až šest elektromobilů se může najednou nabíjet přibližně jedním megawattem výkonu. S uzavřenou smlouvou o zelené energii využívá nabíjecí centrum Audi v Norimberku pouze energii z udržitelných zdrojů, zatímco solární panely na střeše poskytují až 30 kW dodatečné zelené energie.