Nissan bude poskytovat pohonné jednotky McLarenu

Nastupující tým McLarenu do Formule E podepsal smlouvu s Nissanem o používání pohonných jednotek japonského výrobce po celou dobu cyklu pravidel Gen3, počínaje sezónou 2022-23. Po oznámení, že koupí tým Mercedes, se McLaren připravuje na svou první sezónu ve Formuli E.

Dlouho se očekávalo, že se tým spojí s Nissanem, a oba týmy formalizovaly svou spolupráci ve Formuli E, když se Nissan poprvé stane dodavatelem jiného týmu.

Nissan vstoupil do Formule E pro sezónu 2018-19 a převzal od Renaultu partnerství s francouzským týmem e.dams.

Začátkem tohoto roku Nissan přímo koupil e.dams, aby zajistil, že bude mít plnou kontrolu nad výrobní stránkou i závodním týmem.

„Nissan prokázal své znalosti, umění a odhodlání během posledních čtyř sezón ve Formuli E a míříme do éry Gen3, jsme plně přesvědčeni, že spolupráce přinese oběma stranám hodně úspěchů,” řekl šéf týmu McLaren Zak Brown.

„Bude to skutečné partnerství, které bude řídit výkon týmu i vývoj technologie hnacího ústrojí Nissan Formule E.”

McLaren ještě neoznámil svou jezdeckou sestavu nebo obchodní partnery pro svou první sezónu Formule E, ale zdroje pro Autosport uvedly, že získá podporu prostřednictvím saúdskoarabského fondu veřejných investic, který inzeruje plánované město Neom.

Ve svých automobilových provozech Nissan rozšířil svůj prodej EV a prostřednictvím své vize Nissan Ambition 2030 si klade za cíl rozšířit svou produktovou řadu na 23 elektrifikovaných modelů – přičemž se předpokládá, že 50 % jeho prodeje budou tvořit elektrická vozidla.